Voda bez nečistot

Srp - 19
2019

Voda bez nečistot

Mít na zahradě před domem vlastní koupací plochu je hlavně v letních měsících velká výhra. Nemusíte se kvůli pár tempům hnát kilometry na veřejné koupaliště nebo třeba na přehradu. Můžete se vykoupat kdykoliv se vám zachce, a to je velká přidaná hodnota, když se venkovní teploty blíží magické třicítce. V takových podmínkách se ale daří bakteriím, které se rády usazují mimo jiné i ve vodě. Dostat se s nimi do kontaktu opravdu nechcete, jelikož mohou být i docela nebezpečné. Dokonce mohou způsobovat i nevolnost nebo nepříjemné svědění kůže.Míče v bazénu

Z toho důvodu byste si měli dát za primární úkol se těchto nepříjemností zbavit jednou pro vždy. K tomu se nejvíce hodí tradiční dezinfekční preparáty typu chlór či aktivní kyslík, které se dokáží postarat nejen o bakterie, ale do jisté míry zvládnou eliminovat případné řasy, které mohou být rovněž nepříjemné. Dalším efektivním prostředkem, který může zamezit množení nevítaných škůdců ve vodě je krycí plachta na bazén https://www.chlorito.cz/kryci-plachty, která sice nevypadá na první pohled jako nejúčinnější bojovník s mikroskopickými https://www.emimino.cz/diskuse/nestovice-40836/ organismy, ale buďte si jistí, že je tomu opravdu tak.

Drink u bazénu

Nejen proti nečistotám

Základní funkcí plachty je zabránit tomu, aby se do vody dostaly nečistoty. Důvody jsou nejen estetické, ale hlavně hygienické. I na takovém nenápadném klacíku nebo lístku je usazeno velké množství bakterií, které se po kontaktu s vodou začnou exponenciálně množit, což rozhodně není to, po čem byste měli zrovna toužit. Plachta tyto nečistoty zachytí a tím zamezí množení bakterií ve vodě. Navíc funguje jako ochranná bariera pro domácí zvířata a samozřejmě také malé děti. Pokud je plachta dobře upevněna, nemělo by se přes ní těch pár kilo, co váží pes, kočka nebo předškolák šanci dostat. Používá se samozřejmě také na zazimování. Dá se pořídit v mnoha velikostních variacích.