Pozvěte elektrikáře i na chalupu

Pro - 29
2023

Pozvěte elektrikáře i na chalupu


Revizí elektro to začíná – vlastníte rekreační nemovitost a máte pocit, že elektroinstalace uvnitř budovy je již nevyhovující? A že by se tu mohlo vyskytnout nebezpečí vážného úrazu nebo požáru? Pak si domluvte schůzku s elektrikářem, aby se na vaši chalupu zajel podívat a provedl počáteční revizi elektroinstalace, případně i spotřebičů. Některé typy závad mohou být skryté a laik je stěží odhalí. Elektrikáři používají ke své práci měřicí přístroje a lidově řečeno „nevaří pouze z vody“.

žárovka v zásuvce

Elektřina v hliníku – pokud elektrikář narazí na staré rozvody v hliníku, což jsou většinou případy starších chat vystavěných za socialismu, zřejmě vám doporučí jejich kompletní rekonstrukci. Problém tu bývá většinou z důvodu stáří celé soustavy, hliníkové vodiče se již mohou lámat, ve svorkách mohou být povolené šrouby a může tu dojít ke zkratu a k následnému požáru, a ke zkratu může dojít i pod vlivem zpuchřelé a vydrolené izolace vodičů. Teoreticky by v případě zachovalého vedení mohlo stačit zkontrolovat a dotáhnout šrouby ve svorkách a ještě nějaký čas nechat hliník sloužit, ale obecně se doporučuje výměna hliníkových rozvodů za měděné vodiče už jen kvůli snížení pravděpodobnosti rizika nebezpečných jevů.

elektrické spotřebiče

Odměnou je i samotné prostředí – každý z nás jistě ocení i výhodu prostředí, v němž se pohybuje. Kupříkladu mnohem lépe se vám bude pracovat nebo odpočívat tam, kde je ticho a klid, čerstvý vzduch, příjemná teplota a malebné zázemí, jinými slovy mnohem lépe se pracuje a relaxuje na chalupě u lesa s výhledem na řeku, než v centru města, u otevřeného okna nad silnicí s hustým automobilovým provozem. Elektrikáři z Prahy 10 samozřejmě můžete nabídnout kávu, čaj a vhodné občerstvení, i když to samozřejmě není podmínkou, ale je známo, že čím větší pohoda u pracovního výkonu, tím také lepší výsledky samotné práce.