Začátek výsevu.

Led - 08
2024

Začátek výsevu.


Když skončí leden a už je na řadě únor v obchodech se začínají objevovat prodeje prvních sáčky sazenic, které si můžete koupit a už se těšit jak se na konci února nebo spíše až v březnu pustíte do samotné výsadby. Nic ne nemá uspěchat a vše potřebuje příjemné a vhodné podmínky. Když vám bude venku mrznout, ve svém skleníku toho moc nevypěstujete, protože vám to během nocí ještě pomrzne. Je dobré i první výsadby mít doma, kde je přijatelná teplota. Nejlépe jsou na to prostory za oknem, když máte větší parapet a v klidu se vám tam sazenice v kelímku nebo v čem si je vysazujete, vlezou. Mají dostatek sluníčka a přitom jsou v pokojové teplotě a nemají možnost zmrznout.

plastové přepravky

Každá zahrádkář už se nemůže dočkat a kupuje si první sazenice nebo používá nějaké svoje uchované ze sklizně předchozího roku. Tak si zajistíte kvalitní semena, která ovšem musíte dobře uskladnit. Nesmí vám plesnivět ani nic podobného. Každý zahradník to dělá jinak ale i lidé, co bydlí v panelových bytech a mají k dispozici balkón, si mohou některou zeleninu a ovoce vypěstovat. Například takové rajčata se přesně prodávají vhodné na balkóny. Jsou to nízké odrůdy, které vyrůstají do výšky půl metra a rodí krásná cherry rajčátka. Nebo i papriky můžete mít, jen všemu musíte přizpůsobit velikost květináčů. Někdy jsou vhodné i zahradnické kyblíky.

plastové přepravky

Většina zahrádkářů pro svůj výsev využívá plastové přepravky schoellerallibert, které slouží sazenicím jako místo, kde se mohou vyrůst, mají svůj speciální substrát a jedná se o malé kostky vedle sebe naskládané. Když je pak zahradníci prodávají na vás je, jen abyste si nabrali zvolený počet kostek se sazeničkami. Například se takhle prodávají kedlubny, saláty, ředkvičky, ale i ostatní sazenice. Když zajdete do zahradnictví, určitě takový výsev najdete. Plastové přepravky jsou vhodné i pro tento druh využití. Mají spoustu účelů. Hlavně se pak dají jednoduše přenášet, nijak se nezničí ani nepolámou při samotné přepravě. Můžete tak najít i sazenice rajčat a paprik, které si můžete koupit. Hodně to můžete vidět i na tržištích kde se sazenice prodávají.