Vánoce s klasikou!

Zář - 15
2019

Vánoce s klasikou!

Ačkoliv se to může zdát jako klišé, existují hračky, které prostě nestárnou. V posledních letech byla v obchodních domech záplava interaktivních hraček, moderních technologií a plastových výrobků. Nicméně v posledních letech lidé zjistili, že nic nenahradí obyčejné, dřevěné hračky. Ty nejenže dětem neničí zrak, ale dokonce pomáhají s rozvojem dětské inteligence a motoriky.
kostky různých tvarů
Jedním příkladem za všechny jsou dětské kostky (https://www.chytraliska.cz/kategorie/drevene-kostky-pro-deti/). Ačkoliv se zdají jako obyčejná hračka, kostky pomáhají dětem v rozvoji. Pomáhají rozvíjet fantazii a často slouží jako takový dětský hlavolam.
Jelikož se jedná o kostky, je možné z nich stavět nejrůznějších stavby. Budete-li mít doma dostatek komponent a součástí, můžete s dítětem vybudovat třeba celý hrad, nebo zámek. Fantazii se meze nekladou. Díky nekonečným možnostem, budou vašeho potomka bavit stále dokola a zcela určitě neskončí zapomenuté někde v koutě.
hromada kostek
Pojďme se na tuto hračku podívat více z didaktického hlediska. V první řadě se děti díky ní učí snadněji barvy a tvary. Zvolíte-li nějaké speciální, které na sobě mají nakreslené zvířátka nebo číslice, můžete je využít i pro učení se o zvířátkách nebo základní počty.
Firma Chytrá Liška prodává i takové, které slouží jako puzzle. Tento druh ocení především ty nejmenší děti. Jedná se o malý „hlavolam“, který pomáhá rozvíjet dětskou inteligenci a motoriku.
K dostání je i speciální hra zvaná „Věž“. Zde je postaven sloupec dílků na sebe. Postupně se jeden dílek po druhém vytahují. Prohrává ten hráč, kdo vytáhne špatný dílek a celá stavba se zřítí.
Na výběr je opravdu velké množství tvarů, vzorů a barev. Záleží jen na tom, pro jak staré dítě by hračka měla být. Zároveň díky své bytelnosti se jedná i o vhodnou hračku do dětských společenských místností, družin, nebo čekáren.