Ruční bazénový vysavač není podřadné příslušenství

Zář - 02
2021

Ruční bazénový vysavač není podřadné příslušenství

Připadá vám, že čím dražší příslušenství k bazénu máte při ruce, tím máte efektivnější prostředky pro jeho bezpečný provoz? Nemusí to být tak docela pravda, existují výrobky, s nimiž zvládnete údržbu bazénu „na výbornou“ a ještě to přinese jistý kvalitativní podíl vašemu zdraví. O jednom takovém produktu bychom se v následujících řádcích mohli zmínit. Je to docela obyčejný nástavec na teleskopickou tyč, s nímž zbavíte dno bazénu usazenin, které nezachytila bazénová filtrace. Ano, řeč bude o ručním bazénovém vysavači.

brýle u bazénu

Vysavačů bazénového dna známe mnoho typů a mohli bychom je zjednodušeně rozdělit do tří základních kategorií na vysavače zcela automatické (robotické), poloautomatické a ruční nástavce. Lze říci, že každý z nich zastane svou práci dobře, jen záleží na tom, kolik energie k tomu musíme vynaložit my. Robotický vysavač pracuje bez našeho zásahu a připraví bazénové dno přes noc pro ranní koupel, což je velmi příjemné a neztrácíme tím drahocenný čas. Robotické systémy jsou ale velmi drahé, což jste pravděpodobně předpokládali.

občerstvení u bazénu

Ruční bazénový vysavač však odvede stejnou práci, vše záleží na vaší pečlivosti. A zde bychom se rádi na okamžik zastavili. U srdce vás mohou hřát dvě věci – velmi nízká pořizovací cena ručních nástavců a minimální poruchovost s tím, že pokud se vám náhodou nástavec zlomí nebo jinak poškodí, znamená to škodu, vyčíslenou na několik stovek korun. Ale to není vše.

Manuální práce s ručním nástavcem vám rychle uvolní hormony štěstí (endorfiny) do krevního řečiště a zlepšíte si náladu. Zároveň upevníte fyzickou kondici, zaměstnáte svalstvo paží, břicha, zádové svaly, které strádají sedavým zaměstnáním. Práce s tímto typem nářadí je obecně doporučována lékaři pro podporu imunitního systému a je to svým způsobem i antistres či pomocník při léčbě depresí a úzkostí. Chcete-li si udržet pevné zdraví i ve vyšším věku, ruční práce, jako je zametání, odklízení sněhu, rytí záhonu a odsávání nečistot ze dna bazénu pomocí nástavce k tomu mohou výrazně přispět.