Vhodný doplněk nejen do obýváku

Srp - 20
2021

Vhodný doplněk nejen do obýváku

Koupit si novou soupravu do obývacího pokoje obvykle stojí moře peněz. Toho se můžete vyvarovat, když si zvolíte něco levnějšího, třeba vaky.

Vhodný doplněk nejen do obýváku

Koupě kompletní sedací soupravy není zrovna levnou záležitostí. Hodně velkou roli zde samozřejmě hraje fakt, kolik opravdu chcete utratit a jestli vám záleží na kvalitě. V případě, že je vaše odpověď záporná, tak křesla a pohovku můžete mít za pár tisícovek. Nečekejte ale, že se z toho budete těšit kdovíjak dlouho. Opravdu kvalitní nábytek tohoto typu stojí podstatně více, takže chcete-li aby vám něco vydržel, budete muset sáhnout do kapsy přeci jen trochu hlouběji. Anebo nebudete. Ne každý totiž potřebuje mít v obývacím pokoji otoman s křesly.

Modrý pytel

Ne, nebudete pak muset používat místo křesel japonské rohože či snad rovnou podlahu. Existují alternativy, které jsou obdobně vhodné jako křesla, ovšem dají se pořídit za mnohem lepších finančních podmínek. Jedná se o sedací pytle beanbag.cz. Ty jsou v posledních letech opravdu v kurzu, a to nejen u nás, ale i zahraničí.

Práce v sedu

Přirozeně se nejedná o něco, na co by našinec byl zvyklí. Přeci jen jsou Češi, co se nábytku týče, docela konzervativní. Navíc vaky nejsou vůbec podřadné zboží, spíše naopak. Ve většině charakteristikách se klasickým křeslům zcela vyrovnají a v některých je třeba i předčí. Rozhodně mají mnohem lepší ergonomii, což se v praxi projevuje správným držením těla během sezení. Nejedná se o žádný násilný nebo snad dokonce bolestivý proces. Prostě si jen uložíte do vaku a ten se po chvíli adaptuje na vaše křivky a váhu a vyrovná vás tak, abyste se cítili co nejkomfortněji a zároveň měli páteř správně nakloněnou. Je potřeba poznamenat, že toto umí pouze značkové modely. Levnější šunty odněkud z tržiště těmito vlastnostmi nedisponují.

Venkovní použití

Možná vás to docela překvapí, ale vaky je možné s klidem využívat třeba i venku. Ne, nebojte se, nepoškodí se. Ale samozřejmě pouze v případě, že budete mít k dispozici ty vhodné typy určené do exteriérů. Ty jsou totiž obdařeny speciální vrstvou, která je nejen odolnější proti poškrábání, ale třeba vodě.