Využijte zajímavé triky vizážistů a maskérů pro mladistvý vzhled

Kvě - 01
2023

Využijte zajímavé triky vizážistů a maskérů pro mladistvý vzhled

Šetřete make-upem – ten je určen pouze k drobným úpravám a korekcím, rozhodně by neměl vaší tváři dominovat, pleť tím získá matný nepřirozený výraz a vytratí se přirozený lesk. Nepříjemnou vlastností make-upu je, že pronikne do hlubin vrásek a tím je naopak podtrhne, namísto aby je zahladil. Používejte jej s citem a spíše pro drobné nedostatky, jako je příliš mastná pokožka, jizvy, mateřská znaménka apod.
černobílá fotka oka
Pudr – k němu přistupujte podobně jako k make-upu, příliš velká napudrovaná plocha je na první pohled znatelně suchá a pod ní vrásky vynikají s ještě větším důrazem, než při make-upu. Pudr by se měl aplikovat pouze pudřenkou, nikoli silným štětcem. Pudrování se nejčastěji týká tzv. zóny T, tedy nejvíce se mastících úseků na tváři – čela, brady a nosu.
Tvářenka– profesionální vizážisté s ní dokážou zázraky, jejím cílem je vyzdvihnout jemné tahy rysů krásné ženské tváře, jestliže je pokožka příliš nevýrazná a bledá. Vždy je však rozhodující volba správného barevného odstínu. Pokud je příliš tmavý, celkový dojem působí staře a unaveně. Zkušení maskéři sází na univerzální barvu broskvovou, kterou lze aplikovat na všechny typy pleti. Nanášení je ideální pouze jemným štětečkem a velmi opatrně, čímž se docílí jen nevýrazné narůžovělé vrstvy.
Řasenka– vyplatí se vsadit na kvalitu a šetřit raději jinde, třeba na pudru či make-upu, na řasence nikoli. Na jejím jemném a přesto výrazném tónu velmi záleží. Pokud je moc silný, vypadá strojeně a uměle, zvláště u starších žen.  Správně zvýrazněné oči jsou pak srdcem do duše a na první pohled si málokdo všimne jiného nedostatku na vaší tváři.
dámské šminky
Strobing– jedná se o maskérský fígl, který používají profesionálové při líčení filmových hvězd, ale i dívek vystupujících na molech módních přehlídek. Anglický výraz lze volně přeložit jako rozjasnění, tímto způsobem se některé partie obličeje zvýrazní k nepoznání, především horní oblast podél lícních kostí, pokožka nad horním rtem uprostřed, vnitřní oční koutky a nosní hrana od kořene až ke špičce.