Levnější elektřina a plyn

Kvě - 01
2023

Levnější elektřina a plyn

Tyto dvě veličiny nám ubírají nemálo peněz z naší již tak malé „tobolky“. Proto spousta občanů této země hledá stále levnější a levnější dodavatele těchto energií. Ale jak je najít? Jak si vypočítat kolik zaplatíme celkově? Ušetříme opravdu?
Tato otázka je více nežli sporná. Sice můžete u piva prohlásit, že platíte za kubík či watt méně, ale zase musíte počítat s dalšími poplatky, kterých není málo a jsou značně nepřehledné. Proto lidé přecházejí jinam, kde se domnívají, že náklady na domácnost tím sníží. Zda tomu tak je či není musí každý posoudit ve výsledku sám.
elektrická vedení.jpg
To, že spokojenost se stávajícím dodavatelem není na velké úrovni svědčí čísla, která jsem získal od OTE. (Operátor trhu s elektřinou). Tento operátor totiž zveřejnil přechody zákazníků od stávajících dodavatelů k jinému a jich to plná třetina. Tedy těch odebírajících elektrickou energii. A právě u této energie jde prý o rekordní počet změn.
Ano, je třeba vzít v potaz, že se opět zdražovalo, ale on to nemusí být zase až tak specifický ukazatel. Může k tomu také přispět změna obchodních podmínek, „drobné“ úpravy ve smlouvách ve prospěch poskytovatele, a další a další skutečnost.
Za rok dva tisíce sedmnáct změnilo dodavatele tři sta šedesát tisíc odběratelů.
konvice na vařiči.jpg

Pokud chcete i vy změnit dodavatele jakékoli energie, a je zcela lhostejno z jakého důvodu, vždy si to předem řádně promyslete a propočítejte. Vezměte hlavně v potaz, že odchod od stávajícího dodavatele nemusí být zadarmo. Nenechte se nikdy do ničeho tlačit a už vůbec ne na ulici na „rychlovku“. Většinou na to totiž doplatíte později. Právě zde totiž můžete něco přehlédnout, nebo si nečíst co podepíšete, a ve výsledku přijdete jak o peníze, tak o iluze, pokud jste o ně nepřišli již dávno.
Nenechejte se ani zlákat na podomní obchodníky. Prostě, vše, co podepíšete řádně prostudujte i s brýlemi a lupou. Podvodníků je u nás dost.