Sopoty – dovolená snů na dosah ruky

Kvě - 01
2023

Sopoty – dovolená snů na dosah ruky

Dovolená u Baltu se na první pohled nejeví jako ideální řešení. Většina lidí tíhne k exotice. Itálie, Chorvatsko, Řecko, Egypt a tak dále… Kdo však jednou spatří nádherné pobřeží v polském Pobaltí, ten se okamžitě zamiluje.
Místem, které jistě stojí za návštěvu, jsou polské Sopoty. Toto malebné lázeňské městečko si zamilovaly spousty polských, ale i českých turistů. Známé je hlavně díky hudebnímu festivalu, který se zde již pěknou řádku let pořádá.
Bezprostřední sousedství s hanzovním městem Gdaňsk, které bezpochyby také uchvátí svou atmosférou, zajišťuje Sopotům unikátní polohu. Dlouhé písečné pláže, nesčetné množství restaurací, promenáda a hlavní dominanta, úchvatné molo.
baltské moře pobřeží
Autem se dá na sever Polska dostat pohodlně za nějakých šest hodin. V Sopotech najdete na každém rohu apartmány, penziony i hotely všech cenových kategorií. Sjíždí se zde polská smetánka a není to jen tak pro nic za nic. Městečko má prostě své kouzlo. Češi si s polštinou také dobře poradí a kurz polského zlotého nám rovněž hraje do noty. Jakmile se rozkoukáte, budete se zde cítit jako doma.
I když je Baltské moře mnohdy podceňované kvůli své chladné vodě, na pláži se dá při letním sluníčku slušně opálit. Kdo nerad jen tak lenoší, může si udělat pohodovou vycházku po okolí. V Sopotech je spousta míst, která stojí za to navštívit.

Centru města dominuje známé dřevěné molo, které je nejdelší svého druhu v Evropě a měří dlouhých 511 metrů. Za zmínku stojí také takzvaný křivý domek, který se dostal na seznam nejkurióznějších staveb světa,nebo místní lázně, které nabízejí k inhalaci léčebný bromidový pramen. Řada obchůdků, kaváren a restaurací lemuje místní pěší zónu, které se přezdívá Monte Cassino. Kochat se lze také honosným a luxusním hotelem Grand, který dotváří úchvatné panorama města při pohledu právě ze sopotského mola.
molo v přístavu
Sopoty jsou jistě město, které při dovolené nadchne všechny generace, ať už je vaším cílem poklidná rodinná dovolená, nebo vyhledáváte ruch a bohatý noční život, či si chcete odpočinout v lázních. Sopoty se vám do srdce zaryjí tak hluboko, že je budete chtít brzy znovu navštívit.