PLUS SIZE MODELKY

Srp - 05
2018

PLUS SIZE MODELKY

stojanceky.jpg


S postupující dobou, kdy se životní styl spousty lidí vymyká kontrole, a spousta lidí tloustne, je potřeba stále více over size oblečení. V normálních obchodních centrech se většinou nachází oblečení do velikosti 42-44. Každopádně největší oblečení dosahuje velikosti až 70. Kde tito lidé berou oblečení? Existují speciální obchody s nadměrným oblečením. A jejich oblíbenost stále stoupá, stejné tak jako lidé, kteří je potřebují.

 plus size

Jak to bylo v minulosti?

Všichni jistě znáte Marilyn Monroe, která byla hvězdou minulosti a je považována za symbol krásy během celé doby. I přesto, že nebyla vychrtlá a měla plné tvary. V antice a středověku byla plnoštíhlost znakem bohatství a krásy. Jen ty nejvýše postavené dámy měly tolik jídla, aby mohli přibrat.

 

Vychrtlé modelky

Na přelomu tisíciletí, a vlastně i minulé desetiletí, vládl kult velice hubených modelek. Velikost nula vládla celému světu a pro normální slečnu mohlo být těžké se v takovém světě udržet. Spousta z nich pak padalo do poruch příjmu potravy jen proto, aby této velikosti dosáhly. I samy modelky často nejedly, protože po nich byla vyžadována naprosto perfektní postava. Nízké BMI a všechny znaky podváhy se nakonec lidem znechutila, a tak i modelingoví náboráři postupně zakázali vychrtlé dívky na molech a nyní je situace a trochu lepší.

 modelka v bílém prádle

Jaké vlastně mají modelky možnosti?

Plnoštíhlé modelky se nyní vyskytují i na molech, prezentují módní kampaně nebo firmy. Stále více firem si je najímá a některé jsou celosvětově známé.

 

Problém zdraví

Důležité je si uvědomit také to, že obezita není vůbec zdravá pro lidské tělo, ničí kosti a tělesné orgány. Jejím podporováním se vlastně nutí lidé k přejídání a přibírání. Stejně jako anorexie je obezita velkým extrémem.

 

Smutné je, že vlastně nikdy nebyl v módě kult zdravého ženského těla. Proč? Zdá se, že to lidem přijde moc obyčejné. Třeba se v budoucnosti dočkáme i normálních, zdravých modelek. Ovšem krása je relativní, tedy i tyto modelky mohou zaujímat své místo.

PLUS SIZE MODELKY
Ohodnoťte příspěvek
fa-970x250.jpg