Nebezpečné výrobky

Kvě - 01
2023

Nebezpečné výrobky


Někteří lidé si myslí, že výrobky, které pochází z Číny, jsou škodlivé a nebezpečné a tak raději nic, co má nápis made in China nenakupují. Bohužel ale ani u nás se nebezpečným výrobkům nevyhnete a můžete na ně narazit i v takovém obyčejném hypermarketu. Za nejvíce se ale nebezpečné výrobky označují některé dětské hračky.
Pokud byste se chtěli vyhnout nákupu nebezpečných výrobků, je důležité se na trhu umět zorientovat. Otázkou ale zůstává, jestli jsou informace na obalech dostatečné.
xylofon a tamburína.jpg
Určitě je důležité všímat si označení výrobků. Možná už jste někdy někde viděli označení CE. Pokud má výrobek tohle označení, splňuje požadavky na bezpečnost a zdravotní nezávadnost, takže se není rozhodně čeho bát. Často ji najdete buď přímo na výrobku, nebo na obale.
prohlížení knihy.jpg
Rozhodně na každém výrobku (ať už se jedná o hračku nebo dětskou hru) najdete i označení minimálního věku, který je pro daný výrobek určený. Stupeň rizika totiž musí být úměrný schopnostem uživatele.
Ty hračky, které jsou označeny za nevhodné pro děti do 3 let, představují pro dítě riziko tělesného zranění a možné následky, jako je například poškození zdraví. I když si myslíte, že byste například nějakou konkrétní hračkou udělali dítěti radost, zbytečně ji nekupujte, pokud je označená, že ji děti do 3 let nemají používat. Díky tomu, že ji nezakoupíte, můžete vašemu dítěti zachránit život.
Bohužel se z těchto hraček mohou odlepovat nebo odpadávat malé částice, které jsou právě zdrojem rizika zadušení nebo spolknutí a tomu se rozhodně chcete vyhnout.
Vhodné pro dítě dokonce nejsou ani hračky z PVC. Ptáte se, jak je rozeznat? Je to opravdu jednoduché. Výrobky z PVC jsou označeny značkou PVC,V nebo číslicí 3. Tyto výrobky pochází převážně z Číny nebo Polska a mohou navíc chemicky zapáchat.
Pro naše ratolesti mohou být nebezpečné dokonce i voskovky nebo tempery, které mají nadměrné množství olova. Dokonce ani některé dětské ohrádky nebo sedačky nemusí být tak úplně bezpečné.
Jestliže zjistíte, že jste si nějaký nebezpečný výrobek zakoupili, vraťte jej zpět prodejci.
Chraňte sebe i vaše děti.