Rybí pedikúra Garra Rufa

Kvě - 01
2023

Rybí pedikúra Garra Rufa


Co je rybí pedikúra?


Pedikúra se provádí pomocí rybiček druhu Garra rufa. Pocitově je to velmi příjemné. Prakticky dochází k tomu, že tyto drobné ryby okusují odumřelou ztvrdlou kůži na chodidlech. Tito živočichové jsou též známí pod názvem rybí doktoři. Druhově patří tyto ryby pod kaprovité, jde o bezzubé živočichy z Blízkého východu.


Aby kůži z chodidel oždibovali, nejsou schválně krmeni. První velký boom této pedikúry nastal v Japonsku v roce 2006 a následně se rychle otevřely chovné kádě s tímto druhem. Rybí pedikúra je však zakázána v celkem 14 zemí Ameriky.  
upravené nehty 


Nebezpečí této pedikúry je hlavně v tom, že ryby hromadně okusují nohy více klientům, kteří na sobě mohou mít nemoci, které se mohou prostřednictvím malých ranek na kůži přenášet. Z tohoto důvodu je rybí pedikúra zakázána, protože USA má velmi přísné normy co se týče provozu kosmetických salónů. Jedním z bodů normy je to, že použité kosmetické nástroje musí být po každém použití buď likvidovány nebo sterilizovány. Zde je jasné, že v případě použití ryb je obtížné tuto normu dodržet.


Ačkoli je riziko přenosu infekce možné, ještě se nevyskytl takový případ.


Při návštěvě salónu nabízející tuto formu pedikúry se zaměřte na celkový vzhled a čistotu salónu. Voda v kádi a ryby v ní musí vypadat čerstvě a zdravě, voda by měla být prozařována UV světlem, aby byly bakterie likvidovány. Zjistěte si politiku salónu co se týče klientů a plísňových onemocnění. Nohy každého klienta musí být předtím řádně očištěny a zákazníky s infekcí nesmí mít do lázně přístup. 
křesla na pedikúru


Jsou i služby, které nabízejí svou vlastní káď během procedury, spíš jsou ale častější společné nádrže na nohy.


K dispozici je i nabízená služba, kdy si káď a ryby pronajmete přímo do vašeho domova na několik dní i týden a pedikúru si dopřejete z pohodlí vašeho domova.