Romantika ve vodních kanálech – procestujte s námi Benátky

Kvě - 01
2023

Romantika ve vodních kanálech – procestujte s námi Benátky

Benátky jsou městem, které bylo založeno v severní části Itálie někdy před naším letopočtem. Jedná se o město, které bylo postaveno na mořské hladině, tedy alespoň z velké části. Ještě ve středověku bylo toto město považováno za obchodní centrum, v novověku už šlo převážně o kulturní památku, což Benátkám vydrželo dodnes. Právě v dnešních dnech navštěvují Benátky hlavně zamilované páry, které si zde vyráží užít romantiku do posledního doušku. Nejsou to však jenom Evropané, kteří kouzlu Benátek podlehli – najdete tady cestovatele a turisty z celého světa, kteří se přicházejí pokochat malebnými vodními kanály, zajímavými domky a mnoha kulturními a historickými památkami.

budovy

·         Miliony ročně

Benátky lákají převážně na romantické plavby mezi kanály, na barevné a různorodé loďky, i na nezvyklé město na vodě. Také zde můžete navštívit starodávné architektonické památky, které se tyčí vysoko nad město. O oblíbenosti Benátek vypovídá také to, že toto město ročně navštíví na dvanáct milionů turistů ročně. Celé město rovněž patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

benátky

Lodě, loďky, pramice a gondoly

Nejhojněji využívaným dopravním prostředkem jsou tu lodě a gondoly. Právě gondoliéři mají největší úspěch u mladých párů, které chtějí zažít romantickou projížďku při západu slunce na gondole při popíjení italského vína. Pokud si chcete trasu, kterou váš gondoliér vybere, rozhodně si vyberte projížďku historickým centrem. Ovšem pozor, gondoliérovy služby vás mohou při delší projížďce vyjít až na sto euro, což jsou bezmála tři tisíce korun, ale nezáleží na tom, kolik lidí se na gondolu nalodí. Proto, pokud je to více kamarádů nebo jste alespoň dva s partnerem nebo partnerkou, můžete se na jízdu složit.

plavba

–          Zpívající gondoliéři
Říká se, že pokud gondoliérovi nabídnete příplatek, dokonce vám zazpívá. Pravda ale je, že gondoliéři většinou zpívat vůbec neumějí, proto byste jednak neměli plýtvat penězi a jednak si nerušit krásnou plavbu jeho falešným halekáním.

Casanovův dům
V historickém centru, kde jsou velmi staré kamenné domy, se nachází také dům, který patřil známému svůdníkovi, Casanovovi. Obrovská známá budova je dnes sídlem pošty.