Klenoty země, které budete chtít vidět

Bře - 16
2019

Klenoty země, které budete chtít vidět

Každý z nás má jiné oblíbené místa, každý z nás rád cestuje někam jinam, někoho uchvátí moře, jiného zase hory nebo historické památky a tak podobně. Na světě se ovšem nachází i místa, která jsou obecně všemi považována, za ty nejkrásnější a nejpozoruhodnější. Na taková místa, by se chtěl podívat snad úplně každý z nás. Jenže ne každému z nás se to ale podaří. I když ale budeme cestovat pouze prstem po mapě a kochat se místo výhledu budeme fotografiemi, můžeme doufat a snít, že se nám tam opravdu někdy poštěstí stát doopravdy. I když alespoň jedno nebo dvě místa, ze seznamu se nezdají být tak nedosažitelnými cíly, uznejte sami.

tyrkysový vodopád

·         Chorvatsko, Plitvická jezera: asi nejkrásnější místo Chorvatska, jehož název jistě všichni známe mimo jiné proto, že se tady natáčely slavné filmy o Vinnetouovi. Do Chorvatska míří každoročně davy turistů, až tam příště pojedete i vy, nezapomeňte si udělat výlet právě na Plitvická jezera, ten pohled stojí za to a nikdy na něj nezapomenete. A naštěstí pro nás, nemáme to zase tak daleko.

·         Austrálie, jezero Hillier: jestli milujete cestování i záhady, určitě vás zaujme jezero Hillier, které leží v Austrálii. Voda v jezeře má neobvyklou růžovou barvu, a vědci si stále lámou hlavu nad tím, co to způsobuje.
východ slunce

·         Amerika, národní park Yellowstone: tak tady si přijdou na své všichni. Jedno z nejkrásnějších míst planety totiž skrývá nejednu nádheru a zvláštnost, navíc tu žije nespočet zvířat včetně ohrožených druhů. Tady budete mít o zábavu postaráno, můžete tu přenocovat v kempu a ráno zase pokračovat dál.

·         Čína, hory Tianzi: máte rádi film Avatar? Tak to by se vám zde opravdu líbilo. Právě sem se totiž vydali i tvůrci tohoto velkofilmu.

·         Amerika, Grand Canyon: pohled, při kterém se vám bude naprosto doslova tajit dech, si užijete jen tady.
grand canyon

·         Karibik, ostrov Antigua: úchvatné a nádherné přírodní pláže, s průzračnou vodu. Čistý a přírodní vzhled, dělá z toho místa pohádku. Pokud se rádi potápíte, přijdete si tu také na své, kromě podmořského světa tu můžete obdivovat více než stovku vraků lodí.

Klenoty země, které budete chtít vidět
4.5 (90%)2