Klenoty země, které budete chtít vidět

Kvě - 01
2023

Klenoty země, které budete chtít vidět

Každý z nás má jiné oblíbené místa, každý z nás rád cestuje někam jinam, někoho uchvátí moře, jiného zase hory nebo historické památky a tak podobně. Na světě se ovšem nachází i místa, která jsou obecně všemi považována, za ty nejkrásnější a nejpozoruhodnější. Na taková místa, by se chtěl podívat snad úplně každý z nás. Jenže ne každému z nás se to ale podaří. I když ale budeme cestovat pouze prstem po mapě a kochat se místo výhledu budeme fotografiemi, můžeme doufat a snít, že se nám tam opravdu někdy poštěstí stát doopravdy. I když alespoň jedno nebo dvě místa, ze seznamu se nezdají být tak nedosažitelnými cíly, uznejte sami.

tyrkysový vodopád

·         Chorvatsko, Plitvická jezera: asi nejkrásnější místo Chorvatska, jehož název jistě všichni známe mimo jiné proto, že se tady natáčely slavné filmy o Vinnetouovi. Do Chorvatska míří každoročně davy turistů, až tam příště pojedete i vy, nezapomeňte si udělat výlet právě na Plitvická jezera, ten pohled stojí za to a nikdy na něj nezapomenete. A naštěstí pro nás, nemáme to zase tak daleko.

·         Austrálie, jezero Hillier: jestli milujete cestování i záhady, určitě vás zaujme jezero Hillier, které leží v Austrálii. Voda v jezeře má neobvyklou růžovou barvu, a vědci si stále lámou hlavu nad tím, co to způsobuje.
východ slunce

·         Amerika, národní park Yellowstone: tak tady si přijdou na své všichni. Jedno z nejkrásnějších míst planety totiž skrývá nejednu nádheru a zvláštnost, navíc tu žije nespočet zvířat včetně ohrožených druhů. Tady budete mít o zábavu postaráno, můžete tu přenocovat v kempu a ráno zase pokračovat dál.

·         Čína, hory Tianzi: máte rádi film Avatar? Tak to by se vám zde opravdu líbilo. Právě sem se totiž vydali i tvůrci tohoto velkofilmu.

·         Amerika, Grand Canyon: pohled, při kterém se vám bude naprosto doslova tajit dech, si užijete jen tady.
grand canyon

·         Karibik, ostrov Antigua: úchvatné a nádherné přírodní pláže, s průzračnou vodu. Čistý a přírodní vzhled, dělá z toho místa pohádku. Pokud se rádi potápíte, přijdete si tu také na své, kromě podmořského světa tu můžete obdivovat více než stovku vraků lodí.