Láska nebeská

Kvě - 01
2023

Láska nebeská

Nejoblíbenější vánoční romantickou komedií je Láska nebeská. Tento film milují snad úplně všichni. I ti, kteří nesnáší romantické, vánoční a komediální příběhy. Přesto je tento film neodolatelný. Snad proto, že jen Vánoce mají ten dar i kýč proměnit v něco úchvatného a krásného.
Dnes si Vás dovolujeme seznámit s filmem, který je velmi podobný Lásce nebeské a přece docela jiný.
 
zima

Noc plná zázraků

Noc plná zázraků je polská vánoční romantická komedie. Podobně jako v Lásce nebeské sledujeme několik příběhů, které se navzájem prolínají. Tak se seznamujeme například s ovdovělým rozhlasovým moderátorem Mikolajem, který má v péči malého chlapce.  Dále s jeho bezohlednou šéfovou Markétou, která mu nechce dát volno, aby mohl být o Vánoce se synem. Její manžel Vojtěch cestou domů potkává holčičku na útěku z dětského domov. Zajímavou postavou je psycholog Štěpán, který vymlouvá sebevraždy zoufalcům, ale sám je zoufalec, který si neumí udělat pořádek ve vlastní rodině.

čepice

Obchodní dům Arkádie nabízí také paletu osob. Ředitel Vláďa, který je pozván s partnerkou k rodičům, kde dojde se svým přítelem a přizná se, že je gay, hosteska Doris, která se dovolá do rádia Mikolajovi, aby náhodným řízením osudu s ním i jeho synem strávila Vánoční noc, nebo chlípný Melchior, který působí jako Santa Klaus, ale děti velmi nesnáší a ani netuší, že krásné Betty, sestře Markéty, jedno udělal a ta právě na Štědrý den jede do porodnice.
 
dárek

Podobná a přece úplně jiná

Je to trochu jako Láska nebeská a není to vůbec jako Láska nebeská. Galerie příběhů je zcela odlišná. Kdo se zajímá trochu o polskou kinematografii, ví, že je mimořádně kvalitní a tak nijak nepřekvapí, že film má vysoké ocenění. Tvůrci filmu navázali na úspěch filmu a časem přichází na trh s druhým dílem Noc plná zázraků 2. Pokračování obvykle za mnoho nestojí, ale vysoké hodnocení na Československé filmové databázi svědčí o tom, že i nyní se s tématem tvůrci úspěšně porvali. Nové příběhy starých hrdinů ovšem jsou méně úsměvné, respektive úsměvné historky prokládají vážná a smutná témata. Ale protože je to vánoční příběh, vše nakonec i ve dvojce dopadá, tak jak má.