Masožravky u vás doma

Kvě - 01
2023

Masožravky u vás doma

Vypěstovat si doma krásnou exotickou kytku není skoro žádný problém, tak proč to nezkusit třeba rovnou s masožravkou. Krásnou neobvyklou masožravou rostlinkou se nechlubí každý. Existuje několik druhů, které můžete bez problémů pěstovat i u sebe doma nebo na zahradě v malém skleníku. Například mucholapka podivná, je nejoblíbenějším doma pěstovaným druhem masožravek. A není to zase až tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. Na tyto zajímavé zvláštní rostliny se nebudete moci ani vynadívat. Jsou opravdu fascinující, a aby ne, jsou to přece kytky, které jedí maso.
velký skleník

Mucholapka podivná

Neobvyklá květina, která úplně oživí váš okenní parapet. Dá se pěstovat doma ale klidně i ve skleníku. Listy této rostliny fungují jako ústa, mají lapací schopnost a rostlina pomocí tohoto lapacího listu loví svou potravu, která se skládá z malých živočichů, jako jsou mušky, mravenci, moli a podobně. Není moc velká, takže není problém ji mít v květináči doma. Prospívá jí ale i vlhké a teplé prostředí skleníku. Rostlina potřebuje hlavně hodně světla. Když je v zimě málo sluníčka, je dobré květině svítit umělým světlem, jinak hrozí, že zahyne. Kromě světla by rostlina neměla být nikdy suchá, takže ji nezapomínejte pravidelně zalévat. Jelikož původně pocházejí se slunných, teplých a dost vlhkých prostředí, při pěstování se snažíme se těmto podmínkám co nejvíce přiblížit.
masožravá rostlina
Jinak jsou ale připraveny přežít v našich podmínkách a jsou i celkem odolné. A jestli se ptáte, jestli je nutné rostlinu nějak krmit a zajistit tak přísun drobných živočichů, aby se mohla nakrmit, tak to opravdu nemusíte. Rostlina přežije ze živin, které jí dá půda, ve které roste. Takže pokud zrovna doma nebudete mít doma žádnou mouchu, nic se neděje. Rostlina lovit může, ale nemusí. Není na tom závislá. Ovšem, když ale má dost živé potravy, může být více zbarvená nebo jí začne růst více nových listů.