Jak si správně vybrat banku?

Kvě - 01
2023

Jak si správně vybrat banku?

Ať už využíváte služeb jedné nebo více bank, nebo uvažujete založit si svůj první účet, měli byste si vybrat banku dle toho, co vše budete u banky využívat za služby. Obecně se doporučuje využívat služeb pouze jedné banky, jelikož Vás dobře zná a může Vám nabídnout služby přímo Vám na míru za lepších podmínek. Ono vybrat si správnou banku není jednoduché. Banky na trhu přibývají a každá tvrdí, že zrovna ona je ta nejlepší pro Vaše finance. Ale obecně je známo, že každá banky je dobrá na jiný druh služeb. Jedná, může mít výhodnější vedení účtu a druhá třeba poskytnutí úvěru. Proto jedna ideální banka neexistuje. Je důležité si uvědomit Vaše pravidelné měsíční transakce a dle toho banku vybrat.
bitcoiny v truhle 

Kalkulačka běžných účtů

 
Jakmile si sepíšete Vaše pravidelné měsíční transakce, může Vám s výběrem banky pomoci kalkulačka běžných účtů. Přehled těchto kalkulaček najdete na internetu. Tam si nastavíte počet měsíčních transakcí, v jaké hodnotě a kalkulačka Vám spočítá i u které banky byste měli nejvýhodnější účet zrovna pro Vás. Jako přidanou hodnotu kalkulačky je, že Vám i spočítá měsíční náklady s pojené s vedením účtu a platby za transakce. Zdarma tedy dostanete přehled výhodných bank a je jen poté na Vás jakou si vyberete.
dámská peněženka 

Změna banky

 
Pokud už účet vlastníte a přišli jste na to, že Vám Vaše dosavadní banky nenabízí to, co bychom očekávali, je na řadě změna banky. Nemusíte se obávat, není to nic složitého. Stačí pouze navštívit svou novou banku, kde podepíšete žádost o změnu banky a banka už se o vše další postará a to včetně převedení Vašich trvalých příkazů, inkaso, převedení zůstatku na účtu a zrušení původního účtu. Vy jen musíte obeslat s novým číslem účtu zaměstnavatele a jiné subjekty, které Vám posílají na účet peníze. Každý má jiné návyky, jak hospodařit s penězi a proto jen na Vás záleží, jakou banku zvolíte tak, aby spokojenost byla na Vaši straně, jelikož to jsou Vaše peníze o které se Vám banka stará.