Pivo se prodává v různých obalech

Čvn - 29
2021

Pivo se prodává v různých obalech

V naší zemi je hned několik opravdu úspěšných pivovarů, které své nápoje prodávají v různých obalech. U čepovaného potřebujeme výčepní zařízení.

Pivo se prodává v různých obalech

Nezávadné materiály

Naše zem se řadí na špičku, co se týče spotřeby piva, a navíc se u nás nachází mnoho úspěšných pivovarů. Ty si pochopitelně drží dobré jméno, přičemž každému chutná něco jiného, takže se široký výběr rozhodně hodí. Když řekneme, že jdeme na pivo, tak si pod tím většina lidí představí čepované pivo hezky v hospodě. Dováží se v kovových sudech, které musí v hospodě narazit na výčepní zařízení.

lahvové pivo

Tento typ obalu však rozhodně není jediný, přičemž takovou základní podmínkou je zdravotní nezávadnost a také, aby se to společnosti vyplatilo. Když přijdeme do hypermarketu, tak většinou tu mají pivo hned v několika různých obalech. Prvním typem jsou PET lahve, ovšem v nich není životnost taková. O dost lépe jsou na tom lahvová piva, kdy peníze za vratnou lahev dostaneme zpět. Dalším oblíbeným balením je plechovka, do které se často dávají i nealkoholická piva. Takže každý si může koupit to, co mu chutná.

Čepovaní ze sudu

Často je upřednostňováno čepované pivo přímo ze sudu. Samozřejmě jej nemůžeme jen tak ze sudu vylít, protože je zapotřebí správné čepování přímo do sklenic. Profesionální zařízení, které jsou v hospodách dosahují solidního výkonu, ovšem pokud budeme mít nějakou akci třeba s kamarády, tak je takové zařízení zbytečné, protože stojí opravdu dost peněz. Proto se prodává domácí výčepní zařízení, které skvěle odvede svou práci.

čepované pivo

V nabídce je hned několik druhů, jenž se liší podle toho, jakým způsobem tekutinu čepují. Typickým zařízením je kompresor. Pokročilejší zařízení mají i chlazení, protože pivo by se v teple po delší době začalo kazit a chuť by rozhodně nebyla vůbec skvělá. Výčepní zařízení sice nemají takový průtok, ovšem to nám vůbec nevadí, protože při domácím použití třeba s kamarády to rozhodně postačí a budeme si moci užívat čerstvě načepovaného piva od naší oblíbené značky, což ocení každý pivař.