Top 7 muzeí v Krakově

Čvn - 14
2019

Top 7 muzeí v Krakově

Továrna Oskara Schindlera

Sídlí v průmyslové hale, která byla používána za 2. Světové války jako smaltovací závod. Jedná se rozhodně o jedno z nejzajímavějších muzeí v Krakově. Nejen, že popisuje emocionální příběh o tom, jak se jeden muž spikl proti nacistům, aby zachránil co nejvíce Židů před náporem holocaustu, ale jde také dále do minulosti města. Vypráví příběhy o jeho založení a technologické inovace v průběhu věků.

kasárny v Krakově

Lékárenské muzeum

Zkumavky a skleněné lahve se skleněnými víčky všech tvarů a velikostí v různých historických lékárnách tohoto zajímavého malého muzea. To je uhnízděno v pozdně středověkém domě ve Starém Městě. Tato instituce je pravděpodobně jedničkou v Evropě v zaznamenávání vývoje léčiv a léků na předpis v průběhu 19. a 20. století.

Osvětim – Birkenau

Památník a muzeum v Osvětimi-Birkenau je snad nejnavštěvovanější památkou 2. světové války v Evropě. Jedná se o místo, které je výsledkem nacistického konečného řešení v podobě táborů smrti holocaustu. Výlet sem je snadno dostupný z Krakova pouze hodinu jízdy autem na východ.

tržní náměstí

Podzemní náměstí

Nachází se pod hlavním tržním náměstím a nabízí Vám cestu zpět v čase. Zde v srdci města obchodovali obchodníci z celé Evropy. Najdete zde mnoho středověkých památek z 10., 11., 12. a 13. století.

Muzeum současného umění MOCAK

Může se pochlubit řadou pravidelných exponátů, které předvádějí avantgardu a nejnovější špičku polské fotografie. Je zde také vynikající kavárna.

Ústředí gestapa

Nabízí návštěvníkovi cestu temnými dny nacistické okupace a desetiletími komunistické vlády v Polsku, kdy místní obyvatelé žili pod kontrolou státu a totalitním útlakem.

Muzeum vitráží

Návštěvníci si musí předem zavolat o rezervaci na jednu z plánovaných prohlídek, které mluví nejen o 100 leté tradici výroby skla v objektu, ale také předvádějí práci umělců, kteří zde v současné době působí.