Proč (ne)jet na dovolenou

Kvě - 01
2023

Proč (ne)jet na dovolenou

Čas dovolených je v plném proudu a otázky typu: „Kde jste letos byli?“, „Kam se letos chystáte?“ nebo „Jaká byla dovča?“ slyšíte pomalu každý den.
Ne všichni na dovolenou jezdí, někteří ji tráví doma, jiní si ji ani neberou.

železnice

Důvody, proč nejet na dovolenou

1. Nebaví mě to
Pokud někoho nebaví cestovat a raději zajde s kamarády na fotbal nebo posedí ve svojí hospůdce, či se věnuje zahrádce, nelze mu nic vyčítat. Jen si k sobě musí najít ten správný protějšek, aby nebyl ani jeden nešťastný.

2. Nemám peníze
Na peníze se vymlouvá hodně lidí. Dobře, většina z nás jich má málo, ale ušetřit pár korun aspoň na týden pod stan, to se dá. Nemusíte letět zrovna na Kubu, stačí zajet vlakem nebo autobusem do Českého ráje, k Mácháči nebo na Lipno, či Šumavu. V nabídce slevových portálů se dá také dobře vybrat. Určitě je ale hloupost, se kvůli dovolené zadlužovat. To už opravdu radši zůstaňte doma a zajděte si k rybníku.

3. Nemám čas
Nedostatek času je další oblíbenou výmluvou. Vymlouvají se podnikatelé, ale i zaměstnanci, že jim bude stát práce, čekat na ně pak stohy papírů a mailů, atd., atd. Odpočívat se musí umět a děláte to pro svoje zdraví – fyzické i duševní!

4. Nemám s kým
Když nemáte jet s kým, zkuste CK a nějaký poznávací zájezd. Lidé dnes jezdí sami, nebudete jediní nebo se přidáte k nějaké partě a najdete si nové přátele. Nebojte se to zkusit!

5. Nemám komu svěřit do péče zahradu a domácí zvířata
Zkuste sousedy, zda by Vám pomohli a Vy jim dovezete něco hezkého malého z dovolené. Nebo poproste příbuzné, zda by se k Vám třeba po dobu Vaší dovolené nenastěhovali.

poutník

6. Nemám auto
Do spousty míst se dostanete bez problémů autobusem nebo vlakem. I do zahraničí není třeba jezdit autem a nemusíte zrovna letět. Třeba do oblíbeného Chorvatska Vás zaveze autobus za velmi příznivou cenu a nepřijedete tam unavení z řízení. Podívejte se na .

7. Doma je nejlíp
To je pravda, ale je dobré, si to někdy potvrdit.