Likér z mandlí vás dostane svou chutí

Čvn - 14
2022

Likér z mandlí vás dostane svou chutí

Chuť mandlí je jemně sladká, a přesto výrazná. Její chuť si zkrátka dobře zapamatujete. Mandlový likér je velmi oblíbený destilát, který obsahuje velký podíl mandlí, stejně jako likéry vyrobeny z tohoto lahodného ořechu. Člověk by ani neřekl, ž čeho všeho lze vyrobit alkohol, že? U nás najdete alkohol vyrobený z nejlepších mandlí. Ten vás prostě zahřeje i potěší.

mandle na stromě

Dalo by se říct, že mandlový likér a další výrobky s obsahem alkoholu budou spíše pro ženy, ale nenechte se zmást – chuť mandlí je velmi oblíbená i u mužů.
Základem pro tento alkohol je většinou destilát, ve kterém se macerují mandle, případně další složka pro zvýraznění chuti. Nejčastěji se používají jádra meruněk, které dodají hořký podtón. Ten dělá mandlovici zajímavou.

Protože jde o velmi lahodné výrobky, nejsou v nich ani barviva ani dochucovadla. ochutnejte, a uvidíte, že další složky by byly v tomto nápoji zcela zbytečné. Pokud si nejste jistí, zda by vám chutnala, a vypili byste celou lahev, můžete vyzkoušet lahev o objemu 0,02 l, což je akceptovatelné množství, i kdyby její obsah měl skončit třeba v nějakém koláči. Ano, i do různých pokrmů lze přidat mandlovici. Bude skvělá se zmrzlinou, flambovaná s ovocem, ale můžete zaexperimentovat, a zkusit ji přidat třeba do nějaké omáčky.

likér ve sklenici

Jde o poměrně exkluzivní alkohol, a proto se hodí jako dárek pro kohokoliv.

Skutečným pokladem je mandlovka, která je vyrobena z mandlí vypěstovaných v Hustopečích, kde se nachází proslulý mandlový sad. Zrna v akátovém sudu, má úžasnou barvu a ke všemu byla vyrobena v limitovaném množství. Je to skvělá investiční příležitost.
Podobným skvostem je mandlovice, která zrála v sudu dubovém. I ta má nádhernou zlatou barvu, a výraznou chuť. I tato mandlovce byla vyrobena jen v omezeném množství.

Ať si u nás vyberete cokoliv, máte jistotu, že obsah lahví byl vyroben z poctivých surovin a hlavně s láskou.