Kulturní zážitek jménem knihovna!

Kvě - 01
2023

Kulturní zážitek jménem knihovna!

Stejně jako já, můžete patřit i vy mezi milovníky skutečných knížek, které si nosíte v tašce, můžete si je prohlížet a číst tak, jak se sluší a patří. Tak samozřejmě nemůžeme říct, že elektronické knihy se nesluší.
starožitné knihy
Můžeme říct, že výhody elektronických knih jsou jasné:
1.  Žádná zátěž, žádné břímě
2.  Kdykoli a kdekoli můžete číst, i když jste při odchodu z domu na knihu ani nepomysleli
3.  Nemnoží se vám knihy v knihovně a neubývá prostor
4.  Jednoduché zajištění možnosti čtení vámi vybraného titulu
To jsou jednoznačně velké velké výhody čtení elektronických knih.
Pojďme se ale podívat na nevýhody těch papírových, skutečných knih:
1.  Obtížné nošení knih, těch obsáhlých obzvláště
2.  Zapomínání knížek doma při odchodu
3.  Obrovsky narvaná knihovna plná knih
4.  Dlouhé pátrání po tom, kde právě vaši knihu mají
 
Ale!
Není to ale právě proto tak krásné?
1.  Nosíte knihu, kterou máte fakticky v ruce a můžete obracet stránky!
2.  Vidíte v knihovně všechny přečtené kousky! I vaši přátelé je vidí a určitě jim ušetříte i starostí o dárky, když budou znát vaši lásku ke knihám. Mimochodem, jistě je ve vašem městě knihovna, která má obrovské množství titulů k dispozici a všechny knihy nemusíte tedy kupovat. Není nám známo ani větší městečko, kde by neexistoval antikvariát, kam nepotřebné a neoblíbené knihy, které si doma nechcete nechávat, můžete zanést!
3.  Můžete se v knihovně i v obchodě díky nedostupnosti dostat ještě k jiné knize, kterou byste si za jiných okolností třeba nikdy nepřečetli a nakonec zjistíte, že by to byla škoda!
čtenářka na pláži
Inu, kdo čte knihy určitě ví, o čem mluvíme! Víme, že moderní doba je moderní doba, ale dočíst poslední stránku knihy, odškrtnout si ji v seznamu přečtených knížek a vrátit ji do knihovny výměnou za jinou, je fakt super pocit!
Je pravdou, že technologie i v oblasti literatury je samozřejmě třeba. Internet vám ulehčí práci, když si můžete v katalogu knihovny vyhledat knížku, kterou sháníte či si můžete po přečtení knihy zadat do vašeho čtenářského deníku online, že už jste ji dočetli, co si o ní myslíte a co si myslí ostatní lidé.