ITÁLIE

Kvě - 01
2023

ITÁLIE

Koloseum
Kdo navštíví hlavní italské město Řím nemůže nenavštívit Koloseum. Je až neuvěřitelné, že tato historická památka byla postavena již okolo roku 80 n. l. Dříve sloužilo Koloseum jako aréna pro gladiátory, ale dnes je z něj populární turistická atrakce. Abyste si ušetřili i dvou hodinovou frontu na lístek, vyplatí se koupit lístek u Fora Romanum, kde fronty nebývají tak velké.
italské koloseum
Benátky
Kdo by neznal slavné Benátky. Rozprostírají se na více než 100 ostrovech a jsou zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO. Benátky samozřejmě prosluly tím, že jsou tzv. na vodě. Jediná možná doprava je tu ta lodní. Lidé se tu dopravujína gondolách nebo pěšky, žádné auto tu nepotkáte.
Historické centrum Neapole
Vydáte-li se do Neapole užijete si tu pravou historickou atmosféru. Historické centrum je zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO a zajímavostí je, že v něm i v dnešní době stále žijí lidé, což je dost neobvyklé. Najdete zde několik historických hradů, kostelů a jiných památek.
pizza a víno
Sopka Vesuv
Milovníci aktivní dovolené se jistě rádi podívají na sopku Vesuv, která leží jen kousek od Neapole. Vesuv je sice činná sopka, ale přesto je možnost podívat se až na vrchol ke kráteru.  V souvislosti se sopkou můžete rovněž navštívit Pompeje, které výbuch sopky doslova pohřbil zaživa. Prohlédnout si tak můžete i zkamenělá těla místních obyvatel, kteří nestihli včas utéct před valící se lávou.
Pizza
Italská kuchyně je právem označována za jednu z nejlepších na světě. Když se řekne Itálie, téměř každý si představí těstoviny a pizzu. A právě pizza proslavila Itálii po celém světě. Není zcela jasné, kdo vlastně pizzu vymyslel. Faktem je, že již staří Římané, Řekové a Egypťané placky podobné pizze konzumovali.  První zmínka o pizze je dokonce asi z roku 1000 n. l. z Neapole. Zajímavé je, že původně byla pizza jídlem chudých a v dnešní době jsme za ni ochotni zaplatit velké peníze.