I na elektroinstalaci záleží

Říj - 04
2019

I na elektroinstalaci záleží

Rozhlédněte se doma nebo na pracovišti kolem sebe. Možná budete i přímo udiveni tím, kolik toho kolem vás je vlastně poháněno elektřinou. Kolik tu máme zdrojů světla a třeba i tepla, kolik různých strojů, přístrojů a zařízení sloužících tu k tomu a tu pro změnu onomu účelu.
visící žárovka
A je naprosto samozřejmé, že nic s toho nemusíme udržovat v chodu nonstop. Zapínáme to, když je nám toho třeba, a pak to zase odpojíme, abychom neplatili zbytečně moc za spotřebovanou elektřinu a také abychom tuto techniku zbytečně nepřetěžovali, neničili a dost možná ani neriskovali. Protože i elektřina může škodit, nedá-li si člověk pozor.
A k tomu, abychom taková elektrická zařízení mohli používat, potřebujeme nejrůznější vypínače a zásuvky. Někdy je totiž třeba dotyčnou věc zapínat a vypínat a někdy je lepší tuto i zapojovat do sítě a pak ji zase odpojovat.
Vypínače a zásuvky známe všichni už odmala. A používáme je natolik často, že už ani neztrácíme čas tím, abychom se nad nimi zamýšleli. A to je nejednou vlastně chyba.
Fakt, že jsme k těmto elektroinstalačním prvkům lhostejní, totiž může za to, že máme na mnoha místech doposud tradiční jednotvárné vypínače a zásuvky, jaké používaly už i předchozí generace. Tyto přece fungují, takže proč uvažovat o jejich výměně, že?
zásuvky a vypínače
Jenže on by se tu důvod určitě našel. A to nejeden.
Takové výrobky značky Asfora https://www.lightpark.cz/vypinace-a-zasuvky-schneider-asfora/ jsou totiž přece jenom něčím lepším než to, co jsme doma nejednou třeba i zdědili a ze setrvačnosti používáme dál. Jedná se o vysoký kvalitativní standard, nabízený pouze ve dvou barvách a vyráběný tudíž v tak velkých sériích, že je tu díky množství možné udržovat nízké ceny navzdory tomu, že se jedná o prvotřídní kvalitu.
Člověk si tu tak může koupit komplet strojku a rámečku. A pokud mu snad toto nevyhovuje a chtěl by zásuvky nebo vypínače řetězit, stačí si přikoupit jako příslušenství vícenásobné rámečky.
A člověk tak může mít doma i moderní elektroinstalaci. A nejenom něco zastaralého a nevzhledného, co pamatuje předchozí generace.