Cestování s dětmi autem

Lis - 13
2021

Cestování s dětmi autem

Jsou věci, které některé děti prostě nesnesou. Třeba cesty autem. Zdánlivá maličkost je pro spoustu dětí opravdu velký oříšek. Dítě pláče, má záchvaty vzteku až se z toho dusí, nebo jednoduše zvrací. Jak jednotlivé problémy zvládnout?

1. Pláč a záchvaty vzteku

Pokud dítě v autosedačce pláče pak máte několik možností, které můžete vyzkoušet. Pokud se jedná o malé miminko, které je ještě v protisměrném vajíčku, můžete si sednout k němu a hovořit na něj (popřípadě vajíčko s dítětem umístit na sedadlo spolujezdce, musí být ale vypnutý airbag). Pokud ani to nezabírá, je dobré dítěti během jízdy nabídnout třeba pití, lahev s mlékem či s vodou nebo dudlík, pokud jej dítě má.

dítě s autíčkem

Samozřejmě je nutné na tuto dobu zastavit pokud řídíte. U větších dětí, které již samy sedí a splňují všechny podmínky (věk, sed a váhu) můžete zkusit sedačku po směru jízdy. Ano sedačky proti směru jsou beze sporu bezpečnější ale na stranu druhou, pokud se v posměrné sedačce dítě uklidní, tak není co řešit. Dítě svým pláčem rozptyluje řidiče a ten se nemůže soustředit na cestu. Další možností jak zabavit dítě je jídlo či pití, popřípadě pohádka, kterou můžete dítěti pustit na tabletu či telefonu.

dítě spí v sedačce

Některým dětem vadí ostré slunce které svítí do auta. Nezapomeňte se tedy zaměřit na okenní folie proti slunci. Ušetří vám spoustu starostí.

2. Zvracení v autě

Pokud dítě v autě zvrací bez nějakého přehnaného pláče, pak se většinou jedná o nevolnost. Tu můžete řešit tak, že budete cestovat v době, kdy má dítě spát. Delší cesty se tak dají naplánovat a ty kratší většinou dítě zvládne. Pokud zvrací i při kratších cestách, obraťte se na vašeho dětského lékaře, který vám zajisté poradí ohledně léků, které se dají na nevolnosti v autě u dětí použít. Není jich mnoho a není radno je používat zbytečně ale u delších cest se pro spoustu dětí stávají nezbytností.