Bez zisků se nepodniká

Pro - 31
2021

Bez zisků se nepodniká

Podnikání je tu – jak všichni dobře víme – od toho, aby se jím lidé, kteří se do něj pustí, živili. Je to vlastně svým způsobem zaměstnání, kam jiní lidé také docházejí, aby si na svůj život vydělali, pouze má svá specifika spočívající především v tom, že jsou tu daleko větší možnosti výdělku stejně jako více rizik, že to člověka přivede na mizinu.

Podnikání tedy muže být skvělé. Ale také to někdy může připomínat osobní tragédii. A to logicky v závislosti na tom, kolik si tím podnikatel vydělá a nakolik takový příjem odpovídá potřebám, jež takové podnikání má.

thajské peníze

V soukromém byznysu si totiž člověk nevydělává jenom na svou existenci. Musí také zajistit, aby byly peníze na zajištění chodu a rozkvětu firmy, musí být z čeho platit povinné odvody a další výdaje, jež se soukromou firmou souvisejí.

A když na to dosahované výnosy nestačí? Co potom?

Nelze-li využít jiné zdroje, musí se třeba využít i nějaká půjčka. Často je to totiž právě a pouze nějaká půjčka, jež podnikatelům pomůže zvládnout kritická období, kdy se ani trochu nedaří. A takovou půjčkou je v mnoha případech jedině americká hypotéka bez dokládání příjmů Nebankovní hypotéky. I když totiž mívají podnikatelé zdánlivě dost na výběr, i když se nabízí podnikatelských půjček více druhů, je to často jedině taková nebankovní hypotéka, kterou se podaří získat.

randy JAR

Což má docela banální důvod. Když totiž nedokáže podnikatel doložit svoji bonitu, tedy když nemá potřebné příjmy, a navíc mu komplikují život i exekuce nebo záznamy v registrech dlužníků, často se od něj banky odvrátí. A nebankovní sektor je pak tím jediným, kdo je někomu podobnému ochoten pomoc nabídnout. A to v podobě hypotéky, u níž se za splácení ručí nemovitostí. Což je zvládnutelné všemi, kdo nemovitost a aspoň nějaký příjem mají.

A proto si podobné hypotéky berou ti, kdo by kvůli svým nedostatkům jinde neuspěli. Tady se totiž nad lecčím přimhouří oko. Protože dlužník bude určitě splácet. Aby o svou nemovitost nepřišel.