Rybáři jsou tišší, ale nejsou to blázni…

Zář - 17
2018

Rybáři jsou tišší, ale nejsou to blázni…

Pokud se zamyslíme nad tím, že každý má mít svého koníčka, který člověka naplňuje především psychickou pohodou. Lidé, kteří mají za koníčka rybaření, na ně toto rčení platí určitě.

Ženy, které mají doma rybáře, tak určitě jsou spokojené, když se jim zpestří jídelníček o lahodný rybí pokrm. A ten čas, kdy jejich partner je „na rybách“, dokážou určitě využít po svém.
rybářské vybavení
Rybaření je pro mnohé vášní. U vody se člověk odreaguje, vnímá tajemství řeky nebo rybníku a samozřejmě okolní přírodu. Tato romantika rybáře plně naplňuje a prožívá vždy dobrodružství se vším všudy, protožemusí přemýšlet o tom, na co v danou chvíli budou mít ryby „chuť“. Výběr udice, háčku a návnady, to je takové malé umění, a na to každý přijde časem podle zkušeností. Všechny tyto podněty mu obohacují život.

Jsou rybáři, kteří dokážou trpělivě prosedět mnoho hodin u rybníka nebo jezera, dokud se jim nepodaří ulovit svou vysněnou rybu.
rybolov na řece

  v  Jeden způsob lovení ryb, který mnohé chytil za srdce je muškaření. Tato dost náročná technika lovu má mnoho svých příznivců, protože je to o pohybu při lovu – brodí se vodou nebo těsně u břehu řeky, musí dávat pozor, kam vkročí. A přitom neustále nadhazuje.  Při tom musí vnímat všechno dění jak při vodě, tak hlavně ve vodě. Tímto způsobem se člověk zbavuje stresu ze všedních starostí, psychicky se uvolní. I když je muškaření často fyzicky náročné, je to perfektní aktivní odpočinek.

  v  Rybář, který loví tímto způsobem, musí mít úplně jinou udici, než na kterou se loví například kapři. Tento speciální rybářský prut je pružný a zároveň pevný tak, aby se s ním dobře ovládala muškařská šňůra. Naviják je perfektně vypracovaný. Umělé mušky, které se připevňují na malé háčky, tak to jsou malá umělecká díla. Někdo je kupuje, někdo si je vyhotoví sám. Není to zrovna levná záležitost.
chycená ryba
Každý úlovek rybáře povzbudí tak, že se těší na další den této činnosti. A pokud nemá úspěch, neodradí ho to. Ví, že příště bude úspěšný. Jejich trpělivost je obdivuhodná.