Podnikání na mateřské

Kvě - 01
2023

Podnikání na mateřské

Internet se jenom hemží příběhy žen, které ať už z touhy po naplnění nebo proto, že ztratily své původní zaměstnání, vrhly na podnikatelskou dráhu. Svým způsobem je mateřství ideální doba, kdy začít. I když se staráte o miminko, což je práce na plný úvazek sama o sobě, tak váš denní režim není tak pevně svázaný a máte trochu času pracovat na něčem, na co by vám normálně kvůli zaměstnání nezbýval čas ani síly. Kromě toho máte unikátní přístup ke specifické cílové skupině: ostatní maminky. Na rozdíl od běžných podnikatelů chápete i aspekty mateřství a potřeby rodičů, které bezdětný člověk nemá šanci pochopit. Díra na trhu se vždy objevuje nejlépe tehdy, když vás samé obtěžuje. Příklad? Maminka začala svůj vlastní business s opakovaně použitelnými sáčky na svačinu. To je něco, co by normálního člověka snad ani nenapadlo.
modré květiny
Jak takové podnikání zahájit? Mnoho maminek si pochvaluje Fler, Etsy a další platformy, které mají tu výhodu, že mají svou ustálenou zákaznickou základnu, mají vyřešenou administrativu, zajišťují svým prodejcům reklamu a nadto se i mezi prodávajícími vytváří komunita, kde si můžete vyměňovat poznatky o tom, co funguje a co ne. A pokud časem tyto stránky přerostete, můžete si vždy vytvořit vlastní online obchod. Další maminky využily mateřskou dovolenou k tomu, aby se naučily nové dovednosti, třeba programování, nebo si osvěžily jazyk a vrhly se na překládání. Pro takové je tu Freelancer a další stránky, které propojují lidi, co poptávají lidi na volné noze, a nezávislé pracovníky. Obvykle to probíhá tak, že vidíte poptávku, uděláte nabídku, a zadavatel si vybere ze všech přihlášených. Jistě, musíte mít trochu soutěživého ducha, ale bez něj to v podnikání asi nepůjde.
žena a obrázek
A jak vlastně vypadá práce s batoletem v zádech? Mnoho rodičů se shoduje na tom, že nejlépe se pracuje po večerech. Je to chaotické, a obvykle se hodí podpora rodiny, ale stojí to za to.