Nuda na školní výlet nepatří

Lis - 24
2017

Nuda na školní výlet nepatří

Naplánovat a zorganizovat školní výlet je pro učitele někdy docela obtížná záležitost. Zejména, pokud jde o malé děti, které ještě mnohdy nevědí, co by vlastně rády. Pokud některý pedagog udělá tu zásadní chybu, že nechá své svěřence demokraticky rozhodnout, může se dočkat pěkných konců.
§ Učitel bude muset

procházka

– celý den jezdit s dětmi na autodromu.
– čistit usilovně několik párů zánovních bot, které doznaly úhony na koňské farmě.
– vysvětlovat, že letecký zájezd do Egypta opravdu není tím nejlepším nápadem na školní výlety.

Víte, jak se nejlépe zbavit nepříjemných starostí o to, co letos vymyslet? Nechat to na někom třetím. Představte si, že někdo pro vaši třídu zorganizuje zážitkový výlet, kterým vás provede pračlověk.

o Hned v úvodu budou muset děti prokázat svou odvahu tím, že musí splnit tři důležité úkoly.
o Pak se dozvědí něco zajímavého například o životě tropických druhů ryb, exotických hadů, ještěrů a pavouků.
Chovatelé, kteří mají s dětskými návštěvami u svých zvířecích svěřenců zkušenosti potvrzují, že nejvíce lákavé je pro děti většinou závěrečné krmení. Ty nejodvážnější děti si mohou dokonce některé druhy pohladit nebo i na chvíli podržet. Uvidíte, jak budou nadšené, až jim po ruce bude pochodovat tarantule nebo jim bude trůnit za krkem had.

školní autobus

Co si upečeme, to si také sníme

Tyto (nejen školní) výlety nejsou jen o tom poznávat nevšední exotická zvířátka. Děti se dozvědí také mnoho zajímavého i z jiných oborů lidské činnosti. Víte například, proč se už roky ve Štramberku pečou proslulé perníkové Štramberské uši? Jistě, že tuto informaci lze jednoduše najít za pár minutek na internetu.
§ Ale tam si to nemohou děti vyzkoušet doopravdy.
§ A to na tomto výletě opravdu jde.
Děti si tuto perníkovou pochoutku mohou pod dohledem zkušeného hlavního pekaře upéct a pokud to dobře dopadne, tak i sníst.