Nuda na školní výlet nepatří

Lis - 24
2017

Nuda na školní výlet nepatří

Naplánovat a zorganizovat školní výlet je pro učitele někdy docela obtížná záležitost. Zejména, pokud jde o malé děti, které ještě mnohdy nevědí, co by vlastně rády. Pokud některý pedagog udělá tu zásadní chybu, že nechá své svěřence demokraticky rozhodnout, může se dočkat pěkných konců.
§  Učitel bude muset

procházka

–         celý den jezdit s dětmi na autodromu.
–         čistit usilovně několik párů zánovních bot, které doznaly úhony na koňské farmě.
–         vysvětlovat, že letecký zájezd do Egypta opravdu není tím nejlepším nápadem na školní výlety.

Víte, jak se nejlépe zbavit nepříjemných starostí o to, co letos vymyslet? Nechat to na někom třetím. Představte si, že někdo pro vaši třídu zorganizuje zážitkový výlet, kterým vás provede pračlověk.

o   Hned v úvodu budou muset děti prokázat svou odvahu tím, že musí splnit tři důležité úkoly.
o   Pak se dozvědí něco zajímavého například o životě tropických druhů ryb, exotických hadů, ještěrů a pavouků.
Chovatelé, kteří mají s dětskými návštěvami u svých zvířecích svěřenců zkušenosti potvrzují, že nejvíce lákavé je pro děti většinou závěrečné krmení. Ty nejodvážnější děti si mohou dokonce některé druhy pohladit nebo i na chvíli podržet. Uvidíte, jak budou nadšené, až jim po ruce bude pochodovat tarantule nebo jim bude trůnit za krkem had.

diaskor-336x280.jpg

školní autobus

Co si upečeme, to si také sníme

Tyto (nejen školní) výlety nejsou jen o tom poznávat nevšední exotická zvířátka. Děti se dozvědí také mnoho zajímavého i z jiných oborů lidské činnosti. Víte například, proč se už roky ve Štramberku pečou proslulé perníkové Štramberské uši? Jistě, že tuto informaci lze jednoduše najít za pár minutek na internetu.
§  Ale tam si to nemohou děti vyzkoušet doopravdy.
§  A to na tomto výletě opravdu jde.
Děti si tuto perníkovou pochoutku mohou pod dohledem zkušeného hlavního pekaře upéct a pokud to dobře dopadne, tak i sníst.

Nuda na školní výlet nepatří
3 (60%)1
kalhotky.jpg