Nejsladší není ani med, ani cukr, ale spánek

Lis - 14
2018

Nejsladší není ani med, ani cukr, ale spánek


Všichni dobře víme, že bez dostatečného spánku se lidské tělo brzy zhroutí. Problémy s usínáním způsobuje stres, špatná životospráva a nedostatek pohybu. Na některé drobnosti však zapomínáme.
spánek u květin


Teplota v místnosti


Teplota vzduchu v místnosti je pro kvalitu spánku rozhodující. Od podzimu do jara je v našem zeměpisném pásmu velice snadné zajistit její optimální hodnotu, ideální totiž bývá spát při nižší teplotě, než je ta běžná pro denní pohyb v místnosti. Lékaři tvrdí, že by neměla přesáhnout hodnotu v rozmezí od 17 do 20 stupňů Celsia. Horší situace bývá v létě, a kdo nemá k dispozici klimatizaci a je nucen usínat v tropickém horku, jistě si dobře pamatuje, jak se pak ráno probouzí unavený.
kočičí spánek


Dostatečné větrání


V mnoha domácnostech se stále ještě můžete setkat s uzavřeným oknem v ložnici v nočních hodinách. Stačí pak ráno odskočit na toaletu a po návratu do postele s hrůzou zjistíte, jak škaredý vydýchaný vzduch tu panuje. Dal by se doslova krájet nožem. Mnozí z nás totiž stále zapomínají na základní fakt, že člověk vydechuje jedovatý oxid uhličitý a ten při určité koncentraci působí toxicky. Nemůžete se tedy dostatečně regenerovat vespánku bez zajištěného větrání.


Jídlo těsně před spaním


Může se to zdát velice směšné, ale víte, kolik lidí, zejména vyhladovělých mužů, se těsně před spaním naláduje svíčkovou, bůčkem, hamburgery, zapije to plzeňskou dvanáctkou a padne za vlast? Takový postup nemá se zdravým spánkem nic společného, takže pánové, zapracujte trochu na sobě a k večeři volte raději lehčí jídlo, alespoň hodinu před usnutím.
spánek miminka


Sex


Sexuální aktivity jsou medializovány doslova na všech frontách v podobě večerních nebo nočních radovánek. Většina lidí si však neuvědomuje, že právě v tuto dobu je v těle nejnižší hormonální hladina, je to z toho důvodu, abychom se chystali k relaxaci a odpočinku, nikoli na fyzický sexuální výkon. S tím také bývají spojeny problémy s erekcí a potencí, zvláště u mužů, neboť právě testosteron je nejvyšší kolem osmé hodiny ranní, zatímco večer výrazně klesá. Pokuste se o změnu a užívejte si sexu naopak ráno.