Bílkoviny vám pomohou dosáhnout cíle

Bře - 09
2020

Bílkoviny vám pomohou dosáhnout cíle

Už jste unavení z držení diet, které stejně nepřinášeli výsledky, které jste si představovali? Držení nesmyslných restrikčních opatření a jejich následné skokové uvolnění je to nejhorší, co můžete pro svůj organismus udělat. Není divu, že se následně dostaví jojo efekt. Jak tedy na to? Nejlepší je samozřejmě dodržovat zásady zdravého životního stylu, zdravě a vyváženě jíst, pravidelně se hýbat, dostatečně pít, nezapomínat na spánek. Jsou však situace, kdy na výsledky čekat nemůžete nebo nechcete. V takových případech zapomeňte na nesmyslná opatření a vyzkoušejte raději bílkovinnou dietu, která může být řešením.

bílá vejce

Nahraďte tuky a sacharidy kvalitními proteiny

Bílkovinná dieta je výbornou volbou pro každého, kdo chce rychle vidět výsledky a následně si je udržet. Na čem je tento stravovací směr založený, a jak je možné, že funguje? Jde o to, že ze stravy na jistou chvíli vyřadíte sacharidy a tuky, samozřejmě ne všechny, ale většinu. Naopak zvýšíte příjem kvalitních proteinů, které vám dodají potřebnou energii, kterou ztratíte po vyřazení těchto makro živin. Jak na to zareaguje váš metabolismus? Vaše tělo nebude dostávat energii ze sacharidů, proto se přepne na tukový režim a přejde do takzvané ketózy.

červená masová omáčka

Ketóza je řešením

Ketóza je stav, kdy se vaše tělo rozhodne na základě nedostatku sacharidů využívat tuky jako hlavní zdroj energie. Trik je však v tom, že vy ze svého jídelníčku vyřadíte z valné většiny i tuky. Vaše tělo tedy bude muset sáhnout do jiných tuků. Ano, hádáte správně, nyní se bavíme o vašich tukových zásobách. Nezapomeňte však na to, že tělo potřebuje živiny a stavební hmotu, proto je nezbytné navýšit významně právě příjem proteinů, od toho název bílkovinná dieta. V ketóze je hubnutí velmi rychlé, vaše tělo spotřebovává vaše tukové zásoby a vy jen s nadšením sledujete ručičku na váze, která se začne přiklánět stále více doleva.